Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Europa - Trzy Stolice

6 dni - Amsterdam, Bruksela, Paryż

Symbol Termin Cena Uwagi

Amsterdam - Bruksela - Paryż :-) polecamy!! 

1 dzień: wyjazd w godzinach przedpołudniowych, nocny przejazd do Holandii.

2 dzień: Przyjazd do Amsterdamu. Zwiedzamy słynną szlifiernię diamentów Coster Diamonds, następnie przejażdżka statkiem wycieczkowym po malowniczych kanałach. Chętni będą mogli zwiedzić Rijksmuseum z kolekcją malarstwa niderlandzkiego np. Rembrandta, Veermera i Halsa lub Myzeum Van Gogha zawierające dzieła tego artysty. Następnie przejdziemy na Plac Dam, na którym zobaczymy Pałac Królewski - dawny ratusz. Przejazd do hotelu w okolicach Bredy. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Przejazd do Brukseli, stolicy Belgii i siedziby Unii Europejskiej. Zobaczymy gmach Rady Europy oraz budynek Parlamentu Europejskiego, przejdziemy na Grand Place, Pałacu Królewskiego, Katedry św. Michała Spacer po Galerii św. Huberta. Obejrzymy następnie symbol miasta, Manneken Pis oraz Atomium. Późnym popołudniem wyjedziemy z Brukseli na obiadokolacja i nocleg w okolice Lille.

4 dzień: Śniadanie. Przyjazd do Paryża, zwiedzanie miasta: Wyspa Le Cite, Katedra Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości, Sorbona, Panteon, przejazd słynnymi bulwarami, Opera Garnier, Plac Vendome, Łuk Triumfalny i Pola Elizejskie, panorama Paryża z Wieży Eiffla, Obiadokolacja na mieście. Przejazd do hotelu na nocleg.

5 dzień: Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Paryża - przejazd na Montmartre, spacer po dzielnicy, Bazylika Sacre Coeur. Następnie zwiedzanie Luwru, Ogród Luksemburski, Les Halles, obiadokolacja,Wyjazd do Polski ok. 20. Przejazd nocny przez Niemcy.

6 dzień: Przejazd przez Polskę. Przyjazd w godzinach wieczornych.

  CENA ZAWIERA:
- Transport autokarem klasy LUX
- Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach  **/*** pokoje 3-osobowe 
- Wyżywienie HB (śniadania, obiadokolacje)
- Opiekę pilota
- Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż w Signal Iduna.

CENA NIE ZAWIERA:
-          Dopłaty za przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i komunikację miejską 
-          Posiłków tranzytowych 

Ważne informacje

Podane ceny są cenami orientacyjnymi. Ostateczne koszty ustalane są indywidualnie z grupą, w zależności od programu zwiedzania. Cena jest kalkulowana przy grupie autokarowej 44+3.

Belgia

Belgia jest niepodległym państwem europejskim (leży na północnym zachodzie), utworzonym w wyniku rewolucji belgijskiej (1830r.) i wyzwolenia Belgii spod panowania holenderskiego Królestwa Niderlandów. 
Belgia jest członkiem NATO, ONZ a także państwem założycielskim Unii Europejskiej.
Największym parkiem jest tam Park Przyrody Hautes Fagnes. Położony jest wśród lasów Ardenów na granicy z Niemcami. Ma powierzchnię 500 km 2 . Można znaleźć tu tak niezwykłe rośliny jak chwytające owady rosiczki. Ze zwierząt można spotkać dziki, dzikie koty, jelenie oraz wiele gatunków ptaków.
Znajduje się tam jedna z najbardziej poruszających budowli megalitycznych, jest to Wris. Położona w lesistej okolicy w Ardenach. W pobliżu Ereze o 5 km od Wris zaczyna się szereg pomników, biegnących przez kraj w linii prostej. 
Trzy menhiry (podłużny kamień u stawiony pionowo w ziemi związany m.in. z kultem zmarłych), z których najwyższa ma 2,5 metra wysokości tworzą niepokojącą grupę. Nie opodal, w komorze zasypanego dolmenu, odnaleziono kości ludzi i zwierząt oraz fragmenty naczyń. Budowle te datowane są na lata od 3000 do 2500p.n.e. Jedna z teorii mówi, że linia, wzdłuż której zostały zbudowane, ma związek z pewnym gwiazdozbiorem. Nadal jednak nie wyjaśniono, kto je zbudował i czemu służyły.

Paryż

Paryż jest stolicą i największym miastem Francji, a także jedną z największych i najważniejszych aglomeracji miejskich w Unii Europejskiej. W granicach administracyjnych Paryża zamieszkuje prawie 2,5 mln osób, a w zespole miejskim, obejmującym region Ile-de-France ponad 11 milionów. Już za panowania Ludwika XIV (XVII wiek) Paryż zyskał rangę kulturalnego centrum Europy.