Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Polska - Auschwitz- Birkenau

1 dzień - wycieczka szkolna

Symbol Termin Cena Uwagi

Wycieczka Dydaktyczna

Program imprezy:

Wyjazd z Krakowa we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Oświęcimia. Zwiedzanie terenów największego hitlerowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu, które stały się symbolem Holocaustu. Obecnie są w całości udostępnione zwiedzającym.Aby zapoznać się z tym miejscem odwiedzimy obie części obozu - Birkenau i Auschwitz

Na miejscu projekcja filmu dokumentalnego, przedstawiającego okrucieństwo i nieludzką zbrodnię oraz pierwsze chwile po wyzwoleniu obozu. Następnie przejście z przewodnikiem po dawnych terenach obozu w Oświęcimiu ( wystawa stała: Zagłada, Dowody Zbrodni, Życie Więźniów, Warunki Życie oraz ważniejsze obiekty), a także podobozu w Brzezince (spacer do Pomnika Męczeństwa Narodu Polskiego i Innych Narodów)

Powrót do Krakowa około godz. 16:00


Cena zawiera:

- Transport autokarem
- Zwiedzanie terenów obozów koncentracyjnych Auschwitz- Birkenau z przewodnikiem
- Bilety wstępu
- Projekcję filmu
- Ubezpieczenie NNW
- Opiekę pilota podczas przejazdu oraz na miejscu pobytu


Cena nie zaiwera:

- Świadczeń nie wymienionych w ofercie


Ważne informacje:

Podana cena jest cena orientacyjną. Ostateczne koszty wycieczki ustalane są indywidualnie z grupą, po uzgodnieniu szczegółowego programu zwiedzania.

Auschwitz - Oświęcim
Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoah. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy.

Bezpośrednim powodem utworzenia obozu była powiększająca się liczba aresztowanych masowo Polaków i przepełnienie istniejących więzień. Początkowo miał to być kolejny z obozów koncentracyjnych, tworzonych przez nazistów już od początku lat trzydziestych. Funkcję tę Auschwitz spełniał przez cały okres swego istnienia, także gdy - od 1942 r. - stał się równocześnie jednym z ośrodków „Endlösung der Judenfrage” (ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej) - nazistowskiego planu wymordowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny.
Obóz koncentracyjny Auschwitz (1940-1945) jeden z czterech hitlerowskich obozów koncentracyjnych założonych na okupowanych ziemiach polskich (oprócz tego obozu powstały obozy koncentracyjne na Majdanku, w Warszawie i Płaszowie) wchodzących w skład przedwojennego terytorium państwa polskiego, był największym hitlerowskim obozem koncentracyjnym, czyli miejscem stopniowego wyniszczania więźniów i równocześnie największym ośrodkiem natychmiastowej, bezpośredniej zagłady Żydów.

Birkenau - Brzezinka
Obóz Birkenau był największym z ponad 40 obozów i podobozów wchodzących w skład kompleksu obozów Auschwitz. W czasie 3 lat istnienia pełnił on szereg funkcji: zaczęto go budować w październiku 1941 r. jako obóz dla około 125 000 jeńców wojennych, uruchomiono w marcu 1942 r. jako filię KL Auschwitz, przy czym pełnił równocześnie funkcję ośrodka zagłady Żydów. W ostatniej fazie istnienia, od 1944 r. stał się również miejscem koncentracji więźniów przed przeniesieniem ich do pracy dla niemieckiego przemysłu w głębi Trzeciej Rzeszy.

W obozie tym zginęła większość, przypuszczalnie około 90% ofiar KL Auschwitz, a zatem około 1 mln ludzi; w zdecydowanej większości (ponad 90%) byli to Żydzi. Ponadto w obozie tym zginęła znaczna część z około 70 000 Polaków zmarłych i zabitych w kompleksie obozów Auschwitz, około 20 000 Cyganów, oprócz nich jeńcy radzieccy i więźniowie innych narodowości.