Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Niemcy - Poczdam -Berlin -Tropical Islands

3 dni - wycieczka szkolna

Symbol Termin Cena Uwagi

W programie: zwiedzanie Poczdamu, Berlina
oraz całodniowa zabawa w Parku Tropical Islands

Program imprezy:

1.dzień: Wyjazd z Krakowa we wczesnych godzinach porannych (ok. godz.5:00). Przejazd przez Polskę do Niemiec. Na trasie postoje, w tym na posiłek (płatny we własnym zakresie). Przyjazd do Poczdamu ok. godziny 13. Zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego z pilotem, w programie: Zwiedzanie wnętrza Pałacu Sansouci (zwiedzanie audioguide), Oranżeria, Kościół Pokoju oraz spacer po parku. Następnie zwiedzanie Pałacu Cecilienhof (znanego z Układu Poczdamskiego). Na zakończenie przejazd do Berlina i zwiedzanie Pałacu Charlottenburg. Wieczorem przejazd do Rzepina/Słubic, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2.dzień: Śniadanie. Przejazd do Berlina, zwiedzanie miasta z pilotem. W programie m.in: spacer główną ulicą handlową KurfurstenDamm, zwiedzanie Gedachtniskirchen, przejście pod słynną Kolumnę Zwycięstwa -Siegessuale, Park Tiergarten z Pałacem Bellevue, Reichstag, Brama Brandenburska wraz z fragmentami Muru Berlińskiego, przejście najbardziej reprezentacyjną ulicą stolicy Niemiec- Unter den Liden, przejście pod Katedrę Berlińską, zwiedzanie Wyspy Muzeów, gdzie znajduje się słynne Muzeum Pergamońskie z Ołtarzem Pergamońskim i Babilońską bramą Isztar ( zwiedzanie z audioguide). Na zakończenie zwiedzania podziwianie panoramy miasta z Fernsehturn - wieży TV. Podczas zwiedzania przerwa obiadowa (posiłek we własnym zakresie). Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Obiadokolacja , nocleg.

3.dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Tropical Islands. Półdniowy pobyt w strefie Tropikalnej, która oferuje niezapomnianą egzotyczą przygodę. Odwiedzenie największego na świecie lasu tropikalnego pod dachem, laguny i wielu innych atrakcji. Podczas pobytu ciepły posiłek (płatny we własnym zakresie). Wyjazd w drogę powrotną ok. godz. 15. Na trasie postoje. Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych.


Cena zawiera:

- Przejazd autokarem klasy LUX
- Zakwaterowanie: 2 noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją w Słubicach /Rzepinie
- Opiekę pilota na trasie przejazdu oraz podczas pobytu
- Ubezpieczenie KL,NNW,BP
- Program wyjazdu


Cena nie zawiera:

- Świadczeń nie wymienionych w ofercie
- Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 50 €/os
- posików tranzytowych


Ważne informacje:

Podana cena jest ceną orientacyjną. Ostateczne koszty ustalane są indywidualnie z grupą, po uzgodnieniu programu zwiedzania.

Berlin
Stolica zjednoczonych Niemiec jest ekscytującym, pełnym energii i werwy miastem, które w ciągu ostatnich kilku lat w zaskakującym tempie przeszło wielką metamorfozę. Berlin jest w stanie zauroczyć każdego pełną rozmachu architekturą i urbanistyką, połączoną z niezwykłym położeniem na brzegu kilku rzek i jezior. Wyraźnie odczuwalna jest atmosfera otwartości, tolerancji, kosmopolityzmu i wielokulturowości.

Miasto może budzić lekką zazdrość przez widoczne wszędzie bogactwo, które przejawia się w granitowych i piaskowcowych elewacjach, starannie utrzymanych fasadach, chromowanych i niklowanych balustradach i wielu innych rzeczach.

Poczdam
Stolica Brandenburgii, jest znany przede wszystkim ze swojej historycznej spuścizny jako dawne miasto rezydencjalne Prus z licznymi i unikatowymi pałacami i parkami. Sława i chwała Prus, tradycja jako miasto wielkich budowniczych i uczonych, miejsce konferencji, która zapoczątkowała zimną wojnę – Poczdam to kultura i historia w zapierającym dech w piersiach wymiarze.

Przed 300 laty miasto garnizonowe Poczdam przeobraziło się w jedno z najokazalszych miast-rezydencji Europy. Pruscy królowie, a zwłaszcza Fryderyk Wilhelm I i jego syn Fryderyk II Wielki, urzeczywistnili w Poczdamie i jego okolicach swoje barokowe marzenie. Ich następcy dodali do obrazu miasta wspaniałe monumenty klasycyzmu. Już w 1990 roku poczdamski krajobraz kulturowy – wówczas jeszcze na wniosek obu państw niemieckich – został wpisany na listę UNESCO.