Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Włochy - Sycylia - Giardini Naxos

Villaggio Alcantara*** - obóz młodzieżowy

Symbol Termin Cena Uwagi
SCO-01 od 13-07-2016 do 24-07-2016 2099.00 zł Zapytaj OSTATNIE MIEJSCA

SYCYLIA jest uważana za most łączący Europę z Afryką. W dawnych czasach była najważniejszym krajem świata antycznego. Do dzisiejszych czasów zachowało się wiele wspaniałych pozostałości różnych cywilizacji: greckiej, rzymskiej, bizantyjskiej, normandzkiej…Perełka Morza Śródziemnego, miejsce „gdzie morze zlewa się z niebem” ze wspaniałymi, piaszczystymi plażami i urozmaiconą linią brzegową, gdzie ciepła woda pozwala na kąpiele morskie od wiosny do późnej jesieni, a żyzna, wulkaniczna gleba w okolicach Etny sprzyja rozwojowi bujnej roślinności.


ZAKWATEROWANIE: 
Wioska Turystyczna Villaggio Alcantara*** - www.villaggioalkantara.it - kompleks hotelowy położony wśród zieleni drzew cytrusowych w Giardini Naxos, u stóp Taorminy, ok. 750 m od plaży (żwirkowa) i 2,5 km od pięknej piaszczystej plaży miejskiej. Ośrodek składa się z ośmiu 2 piętrowych budynków. Zakwaterowanie w 3 - 4 osobowych pokojach (możliwe łóżka piętrowe) lub w 4 – 5 osobowych apartamentach, wszystkie z łazienkami i klimatyzacją. Na terenie obiektu bogate zaplecze rekreacyjne: 2 baseny, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw, restauracja, bar, sala TV.
Ośrodek oferuje całodzienną animację dla dzieci i młodzieży


PROGRAM IMPREZY:
1 dzień: wyjazd z Krakowa o godzinie 16-tej (inne miasta wg. rozkładu jazdy). Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.
2 dzień: przyjazd do Wenecji około 08.00. Na powitanie baśń na jawie, czyli rejs statkiem po lagunach Wenecji, miasta położonego na 118 wyspach. Proponujemy wizytę na placu św. Marka, zobaczenie pałacu Dożów, Bazyliki św. Marka i słynnego Mostu Westchnień wraz z możliwością zrobienia wspaniałych zdjęć w „mieście zakochanych”. Wyjazd z Wenecji w godzinach wieczornych. Dalsza podróż przez Włochy.
3 dzień: przeprawa promem na Sycylię (Villa San Giovanni – Messyna), przyjazd do ośrodka Villaggio Alcantara*** w Giardini Naxos w godzinach południowych, zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
4-9 dzień: wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, animacje, rozgrywki sportowe, wycieczka do Taorminy, udział w wycieczkach fakultatywnych.
Taormina – jedno z najpiękniejszych miasteczek na Sycylii: zwiedzanie teatru grecko-rzymskiego (bilet około 8 Euro - dorośli), spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, Katedra św. Mikołaja, Palazzo Corvaja, taras widokowy i Wieża Zegarowa na Placu IX Kwietnia Zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych !!!
10 dzień: wykwaterowanie przed śniadaniem, wyjazd z ośrodka we wczesnych godzinach rannych. Przyjazd do Pompei – zwiedzanie ruin starożytnego miasta zniszczonego w trakcie wybuchu Wezuwiusza w 79 r n.e. Przejazd na nocleg w okolicach Neapolu.
11 dzień: po śniadaniu wyjazd do Rzymu. Przyjazd do stolicy Włoch około godz. 12. Zwiedzanie z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Piotra w Watykanie, Zamek Anioła, Piazza Navona i Fontanna 4 Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Forum Romanum, Koloseum. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
12 dzień: przejazd przez Austrię i Czechy. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku w restauracji (opłata we własnym zakresie). Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych, pozostałe miejscowości wg rozkładu jazdy.


WYCIECZKI FAKULTATYWNE - cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
Etna + Katania - należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty. Po śniadaniu przejazd autokarem do Katanii: najważniejsze miasto wschodniego wybrzeża Sycylii. Odwiedzimy: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino - twierdza obronna z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru. Zakupy na Via Etnea - największej handlowej ulicy miasta oraz przejście przez miejscowy targ rybny, owocowo-warzywny i odzieżowy. Następnie przejazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku (30 Euro)
Syrakuzy - niegdyś najpotężniejsze miasto w Europie założone przez Greków w VIII w. p.n.e. - to jedno z bardziej urokliwych miejsc na Sycylii. Odwiedzimy Teatr Grecki z V w p.n.e., oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą, którą malarz Caravaggio nazwał Uchem Dionizosa (niespotykane efekty akustyczne). Zobaczymy też katedrę, która za barokową fasadą kryje antyczną świątynię z V w p.n.e. oraz pobliskie fontanny Ciane i Aretusy. (30 Euro)
Wycieczki organizowane przy min. 35 uczestnikach.

Czas trwania: Etna + Katania (całodniowa), Syrakuzy (ok. 5-6h)


CENA ZAWIERA:

 • Przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, video, barek)
 • Zakwaterowanie - 7 noclegów – wioska turystyczna Villaggio Alkantara***
 • Nocleg tranzytowy ze śniadaniem kontynentalnym w hotelu** w okolicach Salerno lub Rzymu
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch, kolacja (kuchnia włoska)
 • Ubezpieczenie Signal Iduna : KL do 10 000 Euro, NNW do 7 000 PLN, bagaż do 800 PLN
 • Opiekę: pilota w czasie przejazdu, polskojęzycznego rezydenta podczas pobytu, wychowawców, miejscowego ratownika, miejscowej opieki medycznej
 • Program pobytu: zwiedzanie Wenecji, Taorminy oraz Rzymu
 • Podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

 • Obowiązkowej opłaty 45 E za bilet na statek i przewodnika w Wenecji, przewodnika i słuchawki
  w Pompejach, przejazd środkami komunikacji miejskiej, słuchawki i przewodnika w Rzymie
 • Opłaty klimatycznej w ośrodku na Sycylii – 3,5 E/os (osoby powyżej 14 lat)
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie.

WAŻNE INFORMACJE:

 • pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu plus śniadanie
  kontynentalne w hotelu tranzytowym
 • wskazane jest zabranie kremów z filtrami UV, nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych, maści na oparzenia słoneczne, nieprzewiewnego okrycia oraz obuwia sportowego na wycieczkę na Etnę
 • sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki uczestników - 100 Euro, 250 CZK, 5-10 Euro na wyżywienie w drodze powrotnej
 • uczestnik jest zobowiązany do posiadania dokumentu tożsamości: paszport, dowód osobisty, dowód tymczasowy - ważny min. pół roku od daty powrotu z imprezy
 • na miejscu możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych
 • adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą przy autobusie w dniu wyjazduMIASTO

MIEJSCE WYJAZDU

SYCYLIA

DOPŁATA

WYJAZD

POWRÓT

Bielsko-Biała

Zatoka Dworca PKS (dolna płyta), naprzeciw BP

18:30

17:30

-

Częstochowa

Mc Donald’s, róg al. Jana Pawła II i ul. WP (kierunek Katowice)

15:15

20:30

70

Katowice

Plac Sejmu Śl. (wjazd od ul. Jagiellońskiej)

17:00

19:00

-

Kielce

Mc Donald’s, ul. Żytnia

13:00

22:30

70

Kraków

ul. Reymonta, Stadion Wisły

16:00

20:00

-

Łódź

Dw PKP Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy

13:00

23:00

100

Opole

Supermarket Biedronka, ul. 1 Maja

15:00

21:00

80

Piotrków Tryb.

Mc Donald’s, trasa E75

13:50

22:00

90

Radom

Mc Donald’s, stacja STATOIL, trasa E77

11:15

23:50

100

Rzeszów

ROSiR ul. Pułaskiego

11:45

23:30

90

Tarnów

ul. Kościuszki, vis a vis Hotelu Tarnovia

14:00

22:00

70

Warszawa

PKiN parking przy Kinotece (od al. Jerozolimskich)

10:30

01:30*

110

Wrocław

CH Bielany, Mc Donald's

13:15

23:00

90

Przejazdy antenowe są realizowane przy min. 8 uczestnikach, potwierdzane na 7 dni przed wyjazdem.
Antenki mogą być realizowane pociągiem, autobusem liniowym, mikrobusem lub autokarem trasy turystycznej.

Sycylia - słoneczna wyspa jest pełna kontrastów: typowo śródziemnomorska roślinność, kwitnące gaje pomarańczowe, cytrynowe i oliwne w pasie przybrzeżnym oraz pustynny, dziki krajobraz wewnątrz wyspy. Większą część Sycylii zajmują wyżyny i góry, nad którymi dominuje masyw Etny, jednego z największych wulkanów na świecie.

Wybrzeże Sycylii liczy ponad 3 tys. km. Można spotkać tu malownicze urwiste skały, schodzące pionowo do morza, a także złote, piaszczyste plaże z bajkowymi zatokami. Zawsze niebieskie niebo, wspaniałe sycylijskie słońce i cudowny klimat sprawiają, że sezon turystyczny trwa tu praktycznie cały rok. Dla miłośników historii i zabytków Sycylia jest otwartą szkatułką z klejnotami nagromadzonymi przez pokolenia. W architekturze miast widać wpływy arabskie, normańskie, elementy secesji i baroku.

Na Sycylii nawet kuchnia jest sztuką. Wspaniałe, dojrzewające na słońcu owoce i warzywa, a także obfitość ryb i owoców morza to podstawa finezyjnej śródziemnomorskiej kuchni.

Tradycyjnie proponujemy wypoczynek na wschodnim wybrzeżu, w okolicy. Katanii.