Facebook Nasza Klasa Google+

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
12 429 67 27
12 430 01 15

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Szukasz dodatkowych informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

antavia@antavia.pl

Ela Bogaty
antavia_ela@antavia.pl

Ela Batko
antavia_ebatko@antavia.pl

Europa - Bruksela-Paryż -Disneyland

7 dni - wycieczka szkolna

Symbol Termin Cena Uwagi

Wprogramie : zwiedzanie Brukseli, Paryża
oraz zabawa w Eurodisneylandzie

Program wycieczki:

1.dzień: Zbiórka w godzinach popołudniowych.Przejazd przez terytorium Polski, Niemiec do Belgi

2.dzień: Przyjazd w godzinach porannych do Brukseli- stolicy Belgii i siedziby Uni Europejskiej. Zwiedzanie miasta. W programie m.in: Gmach Rady Europy oraz budynek Parlamentu Europejskiego, przejazd na Grand Place, Pałac Królewski, Katedra Św. Michała, spacer po Galerii Św. Huberta. Na zakończenie zwiedzania symbol miasta Manneken Pis oraz Atomium. Późnym popołudniem wyjazd z Brukselii. Przejazd na nocleg w okolice Lille. obiadokolacja, nocleg.

3.dzień: śniadanie, przejazd do Paryża, zwiedzanie miasta. W programie m.in.: Wyspa Le Cite, Katedra Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości, Sorbona, Panteon, panorama Paryża z Wieży Eiffla. W godzinach popołudniowych przejazd na obiadokolację, przejazd do hotelu, nocleg.

4.dzień: śniadanie, przejazd do Wersalu, spacer po ogrodach. Następnie powrót do centrum stolicy Francji, dalsze zwiedzanie miasta. W programie m.in: Dzielnica La Defense, Łuk Triumfalny i P{ola Elizejskie, przejazd na Montmarte, spacer po dzielnicy, Bazylika Sacre Coeur. W godzinach popołudniowych obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

5.dzień: śniadanie, kolejny dzień zwiedzania miasta, w programie: przejazd słynnymi bulwarami, Opera Garnier, Plac Vendome, następnie zwiedzanie Luwru, Ogród Luksemburski, Les Halles, rejs statkiem po Sekwanie. W godzinach popołudniowych obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

6.dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do EuroDisneylandu.Całodzienna zabawa w jednym z najbardziej znanych Parków Rozrywki. Podczas zabawy możliwość zjedzenia ciepłego posiłku (opłata we własnym zakresie). Wieczorem ok. godziny 21 wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd przez Francję i Niemcy.

7.dzień: dalsza podróż powrotna, przejazd do Polski. Możliwość zjedzenia posiłku w okolicach Bolesławca ( opłata we własnym zakresie). Przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.


Cena zawiera:

- Przejazd autokarem klasy LUX
- Zakwaterowanie : 3 noclegi w hotelu**/*** w okolicach Paryża, 1 nocleg w hotelu **/*** w okolicach Lille.
- Wyżywienie: 4* śniadanie, 4* obiadokolacja
- Opiekę pilota-przewodnika
- Ubezpieczenie NNW, KL oraz BP
- Program wyjazdu


Cena nie zawiera:

- posiłków tranzytowych
- Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów metrem, około 70 € ( ceny z 2013r.)
- świadczeń nie wymienionych w ofercie


Ważne informacje

Podane ceny są cenami orientacyjnymi. Ostateczne koszty ustalane są indywidualnie z grupą, w zależności od programu zwiedzania

Belgia

Belgia jest niepodległym państwem europejskim (leży na północnym zachodzie), utworzonym w wyniku rewolucji belgijskiej (1830r.) i wyzwolenia Belgii spod panowania holenderskiego Królestwa Niderlandów.
Belgia jest członkiem NATO, ONZ a także państwem założycielskim Unii Europejskiej.
Największym parkiem jest tam Park Przyrody Hautes Fagnes. Położony jest wśród lasów Ardenów na granicy z Niemcami. Ma powierzchnię 500 km 2 . Można znaleźć tu tak niezwykłe rośliny jak chwytające owady rosiczki. Ze zwierząt można spotkać dziki, dzikie koty, jelenie oraz wiele gatunków ptaków.
Znajduje się tam jedna z najbardziej poruszających budowli megalitycznych, jest to Wris. Położona w lesistej okolicy w Ardenach. W pobliżu Ereze o 5 km od Wris zaczyna się szereg pomników, biegnących przez kraj w linii prostej.
Trzy menhiry (podłużny kamień u stawiony pionowo w ziemi związany m.in. z kultem zmarłych), z których najwyższa ma 2,5 metra wysokości tworzą niepokojącą grupę. Nie opodal, w komorze zasypanego dolmenu, odnaleziono kości ludzi i zwierząt oraz fragmenty naczyń. Budowle te datowane są na lata od 3000 do 2500p.n.e. Jedna z teorii mówi, że linia, wzdłuż której zostały zbudowane, ma związek z pewnym gwiazdozbiorem. Nadal jednak nie wyjaśniono, kto je zbudował i czemu służyły.

Paryż

Paryż jest stolicą i największym miastem Francji, a także jedną z największych i najważniejszych aglomeracji miejskich w Unii Europejskiej. W granicach administracyjnych Paryża zamieszkuje prawie 2,5 mln osób, a w zespole miejskim, obejmującym region Ile-de-France ponad 11 milionów. Już za panowania Ludwika XIV (XVII wiek) Paryż zyskał rangę kulturalnego centrum Europy.

Park Disneyland

Park Disneyland (Disneyland Resort Paris) to największy Park Rozrywki we Francji. Stworzony przez wytwórnię Disney’a w 1992 roku. Park dostarcza niezapomnianych wrażeń. Samo stanie w kolejce może stać się świetną, pełną humoru zabawą. Paryski Disneyland składa się z dwóch parków :
- Disneyland Park, złożony z pieciu „krain”: Fantasyland; Main Street USA ; Frontierland; Adventureland; Discoveryland.
- Walt Disney Studio, w którym odwiedzający mają okazję poznać i zaznajomić się z sekretami najnowszej animacji, produkcji filmów oraz programów telewizyjnych.